Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Złoto - najpopularniejszy materiał zdobniczy

Ciekawostki o sztuce zdobniczej

:: sztuka-zdobnicza ::

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar

Złoto - najpopularniejszy materiał zdobniczy

Powszechnie stosowanym w jubilerstwie metalem jest oczywiście złoto. lśniące słonecznym blaskiem,  przyciąga Twój wzrok i nęci swoim pięknem. Tak było chyba zawsze. Od czasów starożytnych ze względu na swoje wyjątkowe właściwości złoto uchodziło za ozdobę władców, prawie zawsze było ono synonimem wysokiej pozycji społecznej. Dobry złotnik  wykonujący swój zawód z zamiłowania jest w stanie wyprodukować ze złota zachwycające, zapierające dech w piersiach ozdoby.

Wydobycie złota w skali ogólnoświatowej jest ogromne. Wg obliczeń wynika, iż dotychczas wydobyto bez mała 150 tys. ton! tego cennego kruszcu. Rzecz jasna nie jest on stosowany wyłącznie przy wyrobie ozdób. Ze względu na swoje własności chemiczne a także fizyczne złoto jest bardzo często wykorzystywane chociażby w elektronice Złoto jest chyba raczej najlepiej doceniane ze względu na jego niezmieniające się ceny.


Czyste złoto jest zbyt plastyczne, aby stworzyć z niego dla przykładu pierścionki  - ażeby było twardsze - domieszkowane jest różnymi metalami.


Głosuj (0)
10:24:30 3/01/2013 [Powrót] Komentuj